Монако није ништа боље прошао на путовањима, пошто је Хабиб Диалло два пута постигао

Аугсбург је запањио домаћине голом Флориана Ниедерлецхнера након само 30 секунди, али Дортмунд се брзо опоравио на нивоу са Шпанцем Алцацером, најбољим стрелцем Дортмунда прошле сезоне, у трећем минуту. Минхен Бајерна договорио је дугогодишњу позајмицу за Барселониног Пхилиппеа Цоутинха Прочитајте више  Појачали су темпо у другом полувремену, постигавши три гола у размаку од осам минута. Енглески репрезентативац Јадон Санцхо испалио их је у 51., а тинејџер је потом помогао да постави горе голове за Марца Реуса и Алцацера.Екипа Леонарда Јардима била је без Цесца Фабрегаса након контроверзног црвеног картона шпанског везисте у уводном поразу од Лиона са 3: 0. Монако није ништа боље прошао на путовањима, пошто је Хабиб Диалло два пута постигао погодак у још једном свеобухватном поразу. Ница је друга, изнад Метза, са стопостотним резултатом након победе са 2: 1 у Нимесу – где су искључена три играча пошто су домаћини завршили са девет људи након два црвена картона у заостатку. Тулуз је четврти после победе домаћина над Дијоном од 1: 0, обезбеђен голом Жан-Виктора Макенга у 54. минуту. Амиенс је победио Лилле са 10 играча са 1: 0, а умерени напор Сехроу Гуирасси-а омогућио му је да стоји након дужег прегледа на терену због офсајда. Бордо је сакупио свој први бод у новој сезони након што је дошао позади и ремизирао 1: 1 са Монтпеллиер-ом.